On Numara Nedir? Nasıl Oynanır? Hangi Gün Çekiliyor?

En popüler şans oyunlarından biri olan On Numara Nedir? Nasıl oyanır? Ne zaman çekiliyor? Tüm detayları sizin için derledik.

Milli Piyango İdaresi tarafından 6 Ağustos 2002 tarihinden itibaren oynatılmaya başlayan On Numara, Süper-Loto, Şans Topu ve Sayısal Loto ile birlikte Türkiye’de yasal olarak oynanabilen sayısal bir oyundur.

On Numara Ne Zaman Çekiliyor?

Oyunun çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. Milli Piyango İdaresi’nin Galatasaray Şube Müdürlüğü’nde noter huzurunda yapılan çekiliş saat 21:15’te yapılıyor.

Şans Oyunları Hangi Günlerde Çekiliyor?

On Numara Ücreti Ne Kadar?

Kupondaki her bir kolonu oynamanın bedeli güncel olarak 1 TL‘dir. Bir kuponda toplam 5 kolon bulunmaktadır. Tüm kolonları doldurmanız halinde ödeyeceğiniz tutar 5 TL olacaktır.

OYUNUN ADIKOLON BEDELİ
Sayısal Loto 6/491,5 TL
On Numara1 TL
Şans Topu 5+11 TL
Süper Loto 6/542 TL

On Numara Nasıl Oynanır? Kimler Oynayabilir?

Oyuncular her bir kolonda 10 adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istediğiniz sayıda kolonla katılabilirsiniz. Çoklu çekiliş işaretlenirse aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. Oyunu bayideki oyun makinesinin seçeceği rastgele sayılarla da oynayabilirsiniz . Kuponu doldururken hata yapmanız halinde yandaki İPTAL bölümünü karalamanız yeterli olacaktır.

DİKKAT: Oyuna 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

Kurallar:

Kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı