Japon Fujifilm Açıkladı: 2 saatte sonuç veren tanı kiti geliyor

Japon teknoloji şirketi Fujifilm, corona virüsünü 2 saat içerisinde tespit edebilen bir tanı kiti geliştirildiğini duyurdu. PCR testinden farklı bir yöntemin uygulandığı test kitinde sonuçlar eski yöntemlerdeki gibi 4-6 saatte değil 2 saatte alınabilecek.

Japon teknoloji şirketi Fujifilm, corona virüsünü 2 saat içerisinde test eden yeni bir test kiti geliştirildiğini duyurdu. Fujifilm’in alt markası Wako Pure Chemical Corp tarafından geliştirilen test kitinin 15 Nisan’da satışa çıkacağı açıklandı.

Geliştirilen yeni test kitinin hali hazırda kullanılan PCR tipi test sisteminden daha hızlı bir şekilde sonuç vereceği açıklandı. Fujifilm yeni test kitine SARS-CoV-2 RT-qPCR ismini verdiğini duyurdu. Geleneksel PCR testleri genelde 4 ile 6 saat içerisinde sonuçları verirken, şirket geliştirilen testin 2 saat içerisinde sonuç verdiğini duyurdu.

Corona virüsüyle mücadelede kullanılan PCR testleri, 15 dakikalık test kitlerinde elde edilen sonuçların güvenilirliğinin sorgulanması ya da negatif sonuç çıkmasına rağmen semptomların gösterilmesi durumunda kullanılıyor.

Fujifilm’in Avigan isimli grip ilacı, Çin’de test ediliyordu.

Kaynak : Sözcü

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı