İyi Parti ve Meral Akşener’in Oy Oranlarının Neden Arttığını Gördüm

İbrahim Kaan Erten
Latest posts by İbrahim Kaan Erten (see all)

21 Haziran 2020 günü Ankara’da yapılan İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı seçiminin yapıldığı İl Kongresini izledim.

İl Başkanlığı seçimine iki aday katılmıştı.

Adaylardan halen İl Başkanlığı görevini yürüten Sayın Yetkin Öztürk seçimi rakibi Sayın Tamer Kayaalp’in önünde açık ara farkla kazandı.

İzlediğim seçim, İYİ Partinin yeni kurulmuş bir parti olarak organize olma becerisini geliştirdiğini çok açık bir şekilde gösterdi.

Seçimin yapıldığı spor salonunun her yerinde Sayın Meral Akşener’in dokunuşlarını görmek mümkündü.

Seçim boyunca beni en çok etkileyen tespitlerimi paylaşmak istiyorum.

Kongrenin yapıldığı spor salonunda Korona virüs ile ilgili bütün tedbirler alınmış, hatta seçim için gelen her delegeye verilmek üzere hazırlanan poşetlerde maske ve dezenfektan bir paket içerisinde hemen teslim ediliyordu.

Delegelere verilen paketin içerisinde Nutuk’un bulunması ise karşılaştığım ilk güzellikti.

Spor salonu içerisinde bulunan kadın parti görevlileri ve delegelere karşı sergilenen tavır ve davranışlar, Türkiye standartlarının çok üzerindeydi.

Sayın Akşener’in parti içerisinde kadınların kendilerini farklı, rahat ve güvende hissetmelerini sağlayacak ortamı kurduğu çok net görülüyordu.

Spor salonunun her yeri Türk bayrakları, Atatürk ve Akşener’in resimleri ile donatılmıştı.

Seçime geçilmeden önce kongrede bulunan milletvekillerinin ve seçim için aday olan Sayın Öztürk ve Sayın Kayaalp’in yaptığı konuşmalarda sürekli olarak milli birlik, bayrak ve özellikle Atatürk vurgusu yapılıyordu. 

Kongre sırasında Atatürk, Türk bayrağı, Vatan sevgisi üzerine konuşmacılar tarafından yapılan her vurgu, delegeler tarafından büyük bir çoşku ile karşılanıyordu.

Seçim öncesi konuşma yapmak için söz alan her konuşmacının buluştuğu en önemli ortak nokta ise Sayın Akşener’in Cumhurbaşkanı yapılması için mücadele edileceğiydi.

Seçime katılan adayların yaptığı konuşmalarda nezaketi aşmayan cümleler kullanmaları salonda nezih bir ortamın yaşanıyor olmasının en önemli göstergesiydi.

Seçim yapıldı, sonuçlar açıklandı ve iki aday sahneye çıkıp beraberlik mesajı verdi.

Kongre sonrası, spor salonundan ayrılırken neden İYİ Parti ve Meral Akşener yükselişte bunun cevapları çok net orta yerde duruyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı