Göksu Köprüsü Tehlike Saçıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman TUTDERE, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle vatandaşlar için tehlike arz eden Göksu Köprüsünü meclise taşıdı.

Son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulmaya başlanan Göksu Köprüsünün durumunu yazılı soru önergesiyle TBMM’ye taşıyan CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman TUTDERE, vatandaşların tedirginliğini dile getirerek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı veya bağlı kuruluşlar tarafından Göksu Köprüsü’nde herhangi bir denetim yapılıp yapılmadığını, denetim neticesi hazırlanmış bir “Durum Raporu” olup olmadığını ve Göksu Köprüsü’nün yenilenmesine veya yıkılarak yeniden yapılmasına ilişkin yürütülen herhangi bir çalışma olup olmadığı hususlarını sordu. 

KÖPRÜNÜN YIKILMA TEHLİKESİ VAR

Adıyaman-Gölbaşı Karayolunun 25. kilometresinde, Börgenek mevkisinde, Göksu Çayı üzerinde bulunan ve uzun yıllardan beri yoğun bir biçimde kullanılmakta olan ve gözle görünür şekilde hasarlar bulunan Göksu Köprüsü yurttaşlarımız için tehlike arz etmektedir. Vatandaşlarımız köprüyü kullanırken büyük korku yaşamaktadırlar. Ancak hali hazırda şehrin batı yönünde Göksu Köprüsünün bulunduğu lokasyon dışında bir başka giriş-çıkış bulunmamaktadır. Ayrıca bu köprü ağır tonajlı araçlar tarafından da yıllardan beri kullanılmaktadır. Özetle hususi araçlar dışında şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsler ve yük taşıyan ağır araçlar da sürekli olarak Göksu Köprüsünü kullanmaktadırlar. Bahsedilen bölgede başka bir alternatif olmadığı için yurttaşlarımız yıkılma tehlikesi bulunan köprüyü kullanmak mecburiyetindedirler.

GEREKLİ ÇALIŞMALARIN İVEDİ OLARAK YAPILMASI GEREKİYOR

Göksu Köprüsünün hâlihazırdaki durumu tüm yurttaşlarımız için büyük tehlike arz etmektedir. Köprüdeki hasarlar çıplak gözle dahi gözlemlenebilmektedir. Bu durum yurttaşlarımızı tedirgin etmektedir. Bahsedilen köprünün çökmesi neticesi oluşabilecek herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmaması, hiçbir yurttaşımızın bu durumdan zarar görmemesi için Göksu Köprüsünde gerekli çalışmaların ivedi olarak yapılması gerekmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı