Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gülmesi Twitter’da TT Oldu

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de yaşanan saldırıda çok sayıda askerimizin şehit olmasının ardından bugün ilk kez konuştu.

İstanbul’da AKP milletvekilleri ile buluşmasında yaptığı konuşmada şehit sayısının 36’ya çıktığını açıklayan Erdoğan’ın espri yapması ve gülmesi tepki çekti. Twitter’da #negülüyorsunerdoğan etiketi kısa sürede TT listesine girdi.

İşte o tepkilerden bazıları:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: Türkiye ağlarken gülmeyin beyler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: 36 şehidimiz var, Anadolu’nun dört bir yanı kan ağlıyor… Recep Tayyip Erdoğan 2 gün sonra kameraların karşısına geçip Donald Trump ile yaptığı konuşmayı anlatıp güldü! Güldürdü!! Hep birlikte gülüştüler! Bu gülüşü unutma Türkiye!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç: Allah Mehmetçiği Suriye’de kuşatma altındayken, 36 şehidi, halen hastanede ölümle pençeleşen vatan evlatları varken petrol hesabı yapıp, gülenin gazabından korusun…

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da aynı buluşmada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’n eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile gülüşmesinin görüntüsünü paylaşarak şu notu düştü:

82 milyon ağlarken, günlerce gözüne uyku girmemişken gülen sadece ama sadece birkaç kişi güldüren ise tek kişi İnsanlığımızdan utandırır hale getirdiler…

Kaynak : Cumhuriyet

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı